Bakım Ve Akaryakıt İstasyonu Kurmak İsteyen Veya Yatırım Yapmak İsteyenlere Duyurulur

Mülkiyeti Çatalca Belediyesi’ne ait olan 5933,21 m²lik
Ferhatpaşa Mahallesi 642 ada 3 parsel satışa sunulmuştur.
Çatalca Belediyesi mülkiyetinde olan 5958.21 m² yüz ölçümlü Ferhatpaşa Mahallesi 642 ada 3 nolu parselin 5933.21 m²si satışa sunulmaktadır.
Söz konusu parsel 18.02.2012 tarih onaylı 1/5000 ölçekli Çatalca Merkez Yakın Çevresi Revizyon Nazım İmar Planı ve 21.11.2012 tarih 2463 karar nolu İBB Meclis Kararı ile kabul edilen 1/1000 ölçekli Çatalca Merkez ve Yakın Çevresi Revizyon Uygulama İmar Planında ‘Bakım ve Akaryakıt İstasyonu Alanı’nda kalmakta olup, Emsal=0.25 (5933,21m² X 0,25)’ten toplamda 1483,30 m² kapalı alan yapma hakkı bulunmaktadır.
Ayrıca, Ferhatpaşa Mahallesi 642 ada 3 nolu parsel, 3. Köprü Kuzey Marmara Otoyolu (3. köprü güzergahı)’nun Çatalca bağlantı yolunda, TEM Otoyolu çıkışından sonra bağlanılan Çatalca – İstanbul karayolu ile kesiştiği noktada bulunmaktadır. Söz konusu parselin; iki önemli arter arasında ve merkezi bir yerde bulunması, bu parselin avantajlı kısmını gösterirken, ilçemizin büyüme endeksi ile hafta sonları yaşanan ziyaretçi debisi de diğer avantajları göz önüne sermektedir.
FERHATPAŞA MAHALLESİ 642 ADA 3 NOLU PARSELİ CAZİP KILAN ÖZELLİKLERİ
İlçemiz; Arnavutköy, Silivri, Büyükçekmece ilçeleri ve Tekirdağ ili ile sınır komşusu olup, kuzeyinde Karadeniz bulunmaktadır. 1043 km²lik yüzölçümü ile İstanbul’un 39 ilçesi arasında en büyük yüzölçümüne sahip olmakla beraber, ilçemiz İstanbul’un %19‘unu oluşturmaktadır.

Çatalcamızdan; Çatalca-İstanbul karayolu ile Çatalca merkez yerleşkesinin 8 km uzağında TEM Otoyoluna bağlantı sağlanmakta ve ayrıca Subaşı – Yassıören yolundan Kemerburgaz karayoluna geçiş yaparak, TEM Otoyoluna Seyrantepe’den bağlanılmakta ve böylece İstanbul merkezine kolaylıkla ulaşım sağlanmaktadır. Karayolları tarafından yapılacak olan ve planlara işlenen ilçe merkezimize çok yakın mesafede geçen ve Çatalca’da giriş- çıkışı bulunan Kuzey Marmara Otoyolu güzergahı (3.köprü güzergahı) ve bağlantı yolları ile ilçemizin ulaşılabilirliği daha çok artacak ve İstanbul’un kilit yerleşmelerinden biri haline gelecektir.

Büyükçekmece ilçesine bağlı Muratbey Mahallesi’nin, Arnavutköy ilçesine bağlı Nakkaş ve Bahşayiş Mahallelerinin tekrar ilçemiz sınırlarına dahil edilmesi ile gelecekteki nüfusumuz yaklaşık 100.000 kişi civarında olacak ve bunlarla beraber ilçemiz yüz ölçümü olarak İstanbul’un %20.9’unu oluşturacaktır. Muratbey Mahallesi’ne İstanbul Halkalı Gümrüğü ile Çatalca merkezine de Beşiktaş ilçesinin Etiler semtinde bulunan Polis Eğitim Merkezi (POMEM) iki yıl içerisinde yaklaşık 3000 kişilik öğrenci kadrosu taşınacaktır.

Ayrıca Nakkaş Mahallesi’nin doğusunda planlanan havaalanı ve uydu kent projeleri ile yeni büyük bir nüfus ilçe sınırlarımıza komşu bölgeye taşınacaktır. Bu bölgenin ulaşım bağlantısına Kuzey Marmara Otoyolu’nun ve bağlantı yollarının büyük bir önemi bulunmaktadır.

İlçemizin ormanlarını, kıyılarını ve doğal güzelliklerini de düşünürsek; Belgrat Ormanları ile birlikte İstanbul’un nefes alabileceği ender bölgelerinden bir tanesidir. İlçemizde onlarca piknik alanı mevcut olup, İstanbul’un kargaşasından, stresinden kaçan çok sayıda kişi tarafından tercih edilmektedir. Karadeniz kıyısında bulunan ormanı ve denizi ile bir bütün olan Ormanlı, Karacaköy, Yalıköy, Çilingoz gibi sahillerimiz ise yaz aylarında İstanbullu vatandaşlarımız tarafından sıklıkla tercih edilen bölgelerdir.
Bir kentin planlamasının 20-30-40 yıl geçerliliğini koruduğunu ve 2010 yılında planı yapılan Çatalca’da, yeni bir plan yapılana kadar başka bir ‘Bakım ve Akaryakıt İstasyonu’ kurulmayacağını, ilçemizin –özellikle- hafta sonu trafiğini, yapılacak olan Kuzey Marmara Otoyolu güzergahı (3.köprü güzergahı) ve gişe giriş-çıkışlarını, ayrıca yeni tasarlanan havaalanını düşünürsek; bu alanda daha avantajlı bir konumda ‘Bakım ve Akaryakıt İstasyonu’ bulunmayacağı aşikârdır.

Bu durumun tarafımıza değerlendirilmesi hususunu, satış ihalesinin 22 Ocak 2013 günü saat 11:00′da Çatalca Belediye Başkanlığı Meclis Salonu’nda yapılacağını ve muhammen bedelin 8.514.156,00 TL olduğunu bilgilerinize rica ederiz.

Çatalca Belediye Başkanlığı

Bir önceki yazımız olan Çatalca Belediye Başkanı Cem Kara’nın 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü Mesajı başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.
HABER BİLGİLERİ
Bu haber 19 Ocak 2013, 23:39 tarihinde Ekonomi, Genel, Manşet kategorisinde yayınlandı.
OKUNMA
Bu Haber 432 Kez Okunmuş..
PAYLAŞ
facebook Twitter Frienfeed Twitter Google
ETİKETLER
YORUM YAZIN

İsim :

E-posta:

WebSite:

Benzer Haberler
Reklam
En Çok Okunan Haberler
Çatalca’daki Turistik Yerler

Çatalca’daki Turistik Yerler...

  Plajlar Yalıköy:  Uzun bir sahili vardır. Dağların etekleri denize doğdu indiğinden kayalaşma oluşmuş, zamanla bu kayalar denizin etkisi... [Haberin Devamını Oku]
Çatalca Plajları Tertemiz

Çatalca Plajları Tertemiz...

Yeşil ile mavinin buluştuğu, İstanbul’un yanı başındaki Çatalca plajları, mavi bayrağı hak ediyor. Çatalca Belediyesi Sağlık İşleri... [Haberin Devamını Oku]
Bakım Ve Akaryakıt İstasyonu Kurmak İsteyen Veya Yatırım Yapmak İsteyenlere Duyurulur

Bakım Ve Akaryakıt İstasyonu Kurmak İste...

Mülkiyeti Çatalca Belediyesi’ne ait olan 5933,21 m²lik Ferhatpaşa Mahallesi 642 ada 3 parsel satışa sunulmuştur. Çatalca Belediyesi mülkiyetinde... [Haberin Devamını Oku]
Seni Hiç Unutmayacağız Ata’m!

Seni Hiç Unutmayacağız Ata’m!...

10 kasım bambaşka bir hüzün kaplar içimi,kasımpatılar ilişir gözüme ,içimi tarif edilmez bir burukluk kaplar. Çünkü takvim 10 kasımı gösterir. Mustafa... [Haberin Devamını Oku]
Köşe Yazarlarımız
Resim Galerisi
Video Galerisi
Anket
Yeni Açılan Sitemizi Nasıl Buldunuz?
Süper Olmuş
Güzel Olmuş
Eh İdare Eder
Biraz Daha Geliştirilmeli
Beğenmedim.!
Yorumlar
Tavsiye Siteler
Önceki yazıyı okuyun:
Erguvan Festivali Başlıyor!

Çatalca Belediye Başkanı Cem Kara’nın göreve gelmesinin ardından süreklilik kazanarak her yıl yaz aylarında düzenlenen Erguvan Festivali bu yıl 15.si...

Kapat